Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gadevang 11, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,9 % | 7,4 % | 6 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 766,6 % | 571 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,9 % | 96,6 % | 99,7 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14,4 % | 7,6 % | 6 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,9 % | 96,6 % | 99,7 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,1 % | 3,4 % | 0,3 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 495,9 % | 271,4 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.563 kr. i 2021 til -22.191 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -16 | -18 | -17 | -22 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.735.167 kr. i 2021 til 1.176.437 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.735 | 1.580 | 875 | 725 | 1.176 | +62 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.743.285 kr. i 2021 til 1.152.797 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.743 | 1.588 | 877 | 728 | 1.153 | +58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.077 | 8.702 | 9.596 | 8.334 | 10.524 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.077 | 8.702 | 9.596 | 8.334 | 10.524 | +26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.491.099 kr. i 2021 til 2.196.695 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.491 | 1.754 | 1.092 | 3.608 | 2.197 | −39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.854 | 2.712 | 2.299 | 3.861 | 2.484 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 9.931 | 11.413 | 11.895 | 12.195 | 13.008 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.901.650 kr. i 2021 til 12.861.673 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.902 | 11.060 | 11.492 | 12.159 | 12.862 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 29.152 kr. i 2021 til 146.183 kr. i 2025 (+401 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 354 | 403 | 36 | 146 | +310 % | |
| Passiver i alt | 9.931 | 11.413 | 11.895 | 12.195 | 13.008 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved