Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Fasanvej 5, 2680 Solrød Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,9 % | 3,5 % | 2,3 % | 28,3 % | 12,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 88,5 % | 83,7 % | 82,5 % | 116,8 % | 281,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -95,3 % | -80,3 % | -77,3 % | -34,8 % | -22,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,7 % | -4,3 % | -3 % | -81,2 % | -54,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -45.442 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -95,3 % | -80,3 % | -77,3 % | -34,8 % | -22,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 195,3 % | 180,3 % | 177,3 % | 134,8 % | 122,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 0,5 % | 0,3 % | 0,3 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.125 kr. i 2024 til -11.609 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -10 | -16 | -12 | +28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -45.442 kr. i 2022 til -11.609 kr. i 2026 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | 49 | -10 | -16 | -12 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -75.655 kr. i 2022 til 93.150 kr. i 2026 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -76 | 22 | 15 | 193 | 93 | −52 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -88.671 kr. i 2022 til 96.490 kr. i 2026 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -89 | 22 | 15 | 222 | 96 | −57 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 466 | 527 | 517 | 730 | 689 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 466 | 527 | 517 | 730 | 689 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 900 kr. i 2022 til 690 kr. i 2026 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | +360 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 93 | 109 | 124 | 55 | 108 | +97 % | |
| Aktiver i alt | 559 | 636 | 641 | 785 | 797 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -532.434 kr. i 2022 til -176.864 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -532 | -510 | -495 | -273 | -177 | +35 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 986.359 kr. i 2022 til 935.485 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 986 | 1.016 | 986 | 1.012 | 935 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 105.000 kr. i 2022 til 38.243 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 130 | 150 | 47 | 38 | −18 % | |
| Passiver i alt | 559 | 636 | 641 | 785 | 797 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Solrød Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød