Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egeparken 148, 5240 Odense NØ · Passagertransport ad vej uden fast køreplan
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 13,9 % | 1,9 % | 16,3 % | 10 % | 9,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 388,4 % | 107,6 % | 95,8 % | 135,4 % | 205 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,3 % | 26,7 % | 48 % | 58,1 % | 60,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,7 % | 7,1 % | 33,9 % | 17,1 % | 15,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 53.153 kr. | 70.841 kr. | 61.462 kr. | 59.669 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,3 % | 26,7 % | 48 % | 58,1 % | 60,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,7 % | 73,3 % | 52 % | 41,9 % | 39,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 140 % | 37,4 % | 40,7 % | 16,9 % | 3,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 182.618 kr. i 2021 til 310.545 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | 322 | 361 | 397 | 311 | −22 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 170.665 kr. i 2021 til 250.876 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 171 | 269 | 290 | 336 | 251 | −25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 11.953 kr. i 2021 til 23.669 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 5 | 35 | 25 | 24 | −7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 11.772 kr. i 2021 til 22.630 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 5 | 35 | 21 | 23 | +6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.198 kr. i 2021 til 17.651 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 4 | 27 | 17 | 18 | +6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 144 | 108 | 72 | 36 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 144 | 108 | 72 | 36 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 23.886 kr. i 2021 til 2.329 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 19 | 25 | 12 | 2 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 66 | 54 | 59 | 94 | 153 | +62 % | |
| Aktiver i alt | 66 | 198 | 167 | 166 | 189 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.198 kr. i 2021 til 114.354 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 53 | 80 | 97 | 114 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 94.850 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 95 | 25 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.057 kr. i 2021 til 74.591 kr. i 2025 (+337 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 50 | 61 | 70 | 75 | +7 % | |
| Passiver i alt | 66 | 198 | 167 | 166 | 189 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | – | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense NØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense