Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Drejervej 36, 8920 Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 6,8 % | 19,3 % | 35,6 % | -6,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 363,5 % | 520,3 % | 441,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 78,4 % | 84 % | 87,6 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,6 % | 22,9 % | 40,6 % | -6,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 78,4 % | 84 % | 87,6 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 21,6 % | 16 % | 12,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1 % | 2,1 % | 11 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.649 kr. i 2021 til -27.421 kr. i 2025 (−217 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -22 | -22 | -39 | -27 | +30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -21.880 kr. i 2023 til -27.421 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -22 | -39 | -27 | +30 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 719.458 kr. i 2021 til -728.595 kr. i 2025 (−201 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 719 | 560 | 2.104 | 4.652 | -729 | −116 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 678.871 kr. i 2021 til -728.595 kr. i 2025 (−207 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 679 | 552 | 1.852 | 4.617 | -729 | −116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.476 | 1.757 | 2.059 | 5.880 | 5.900 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.476 | 1.757 | 2.059 | 5.880 | 5.900 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 280.383 kr. i 2021 til 109.869 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 280 | 17 | 31 | 177 | 110 | −38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.475 | 6.405 | 7.557 | 7.103 | 4.686 | −34 % | |
| Aktiver i alt | 4.951 | 8.162 | 9.616 | 12.983 | 10.586 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.939.280 kr. i 2021 til 10.577.523 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.939 | 6.400 | 8.075 | 11.374 | 10.578 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.973 kr. i 2021 til 8.319 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 1.762 | 1.452 | 1.609 | 8 | −99 % | |
| Passiver i alt | 4.951 | 8.162 | 9.616 | 12.983 | 10.586 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | 1 | 0 | −100 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers