Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
C.F. Møllers Allé 34, 2300 København S · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 10,4 % | 9,8 % | 13,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 10,4 % | 9,8 % | 13,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.442 kr. i 2021 til -12.390 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -12 | -11 | -12 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.607.291 kr. i 2021 til 1.853.714 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.607 | 827 | 1.108 | 1.240 | 1.854 | +50 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.556.999 kr. i 2021 til 1.766.000 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.557 | 923 | 1.099 | 1.138 | 1.766 | +55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.512 | 3.392 | 3.573 | 3.150 | 6.628 | +110 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.512 | 3.392 | 3.573 | 3.150 | 6.628 | +110 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.278.747 kr. i 2021 til 3.435.240 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.279 | 4.337 | 5.190 | 6.388 | 3.435 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.304 | 6.196 | 6.996 | 8.437 | 6.653 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 8.815 | 9.589 | 10.570 | 11.588 | 13.282 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.771.396 kr. i 2021 til 13.207.634 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.771 | 9.580 | 10.561 | 11.577 | 13.208 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 43.957 kr. i 2021 til 74.020 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 9 | 9 | 11 | 74 | +575 % | |
| Passiver i alt | 8.815 | 9.589 | 10.570 | 11.588 | 13.282 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København