Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ebberupvej 93, 5631 Ebberup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,8 % | -4,1 % | 19,7 % | 19,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 135 % | 149,2 % | 273,3 % | 37,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 69,9 % | 70,8 % | 82,7 % | 77,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,6 % | -5,8 % | 23,8 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 69,9 % | 70,8 % | 82,7 % | 77,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 30,1 % | 29,2 % | 17,3 % | 22,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,1 % | 4,7 % | 17,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.588 kr. i 2021 til -6.319 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -5 | -7 | -4 | -6 | −61 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 790.263 kr. i 2021 til 916.869 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 790 | 359 | -141 | 699 | 917 | +31 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 791.363 kr. i 2021 til 914.471 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 791 | 361 | -143 | 696 | 914 | +31 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.745 | 2.423 | 1.973 | 1.863 | 4.230 | +127 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.745 | 2.423 | 1.973 | 1.863 | 4.230 | +127 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 100.223 kr. i 2022 til 4.230 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 100 | 48 | 108 | 4 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.662 | 1.524 | 1.678 | 401 | −76 % | |
| Aktiver i alt | 2.745 | 4.085 | 3.497 | 3.541 | 4.631 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.721.927 kr. i 2021 til 3.571.882 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.722 | 2.854 | 2.475 | 2.927 | 3.572 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.488 kr. i 2021 til 1.059.377 kr. i 2025 (+4410 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 1.231 | 1.022 | 614 | 1.059 | +73 % | |
| Passiver i alt | 2.745 | 4.085 | 3.497 | 3.541 | 4.631 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebberup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens