Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gejlbjergvej 50, 6933 Kibæk · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 71,2 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -3,6 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 19,7 | 29,8 | 1 | 1 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -11,4 % | 21,8 % | -5,2 % | -1,7 % | 25,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 73,2 % | 133,1 % | 115 % | 123,2 % | 187,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 17,2 % | 31,4 % | 37,3 % | 49,9 % | 60,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -66,1 % | 69,4 % | -13,9 % | -3,5 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -537 kr. | 640.782 kr. | — | — | 581.082 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 17,2 % | 31,4 % | 37,3 % | 49,9 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 82,8 % | 68,6 % | 62,7 % | 50,1 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,7 % | 11,7 % | 9,9 % | 94,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 2.400 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.709.648 kr. i 2021 til 1.787.597 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.710 | 2.752 | 1.117 | 901 | 1.788 | +98 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.066.908 kr. i 2023 til 1.195.715 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1.067 | 785 | 1.196 | +52 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -87.315 kr. i 2021 til 491.457 kr. i 2025 (+663 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -87 | 548 | – | – | 491 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -123.049 kr. i 2021 til 476.292 kr. i 2025 (+487 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -123 | 517 | -95 | -24 | 476 | +2112 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -120.915 kr. i 2021 til 371.037 kr. i 2025 (+407 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -121 | 414 | -73 | -18 | 371 | +2220 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 804 | 768 | 675 | 583 | 482 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 15 | 15 | 15 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 804 | 768 | 690 | 598 | 497 | −17 % | |
| Varebeholdninger | 190 | 523 | 30 | 30 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 304.046 kr. i 2022 til 482.144 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 304 | 73 | 33 | 482 | +1341 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 259 | 1.134 | 716 | 417 | 959 | +130 % | |
| Aktiver i alt | 1.064 | 1.902 | 1.407 | 1.015 | 1.456 | +43 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 182.860 kr. i 2021 til 877.775 kr. i 2025 (+380 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | 597 | 524 | 507 | 878 | +73 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 482.255 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 482 | 401 | 230 | 147 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 354.395 kr. i 2021 til 512.135 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 354 | 852 | 623 | 338 | 512 | +51 % | |
| Passiver i alt | 1.064 | 1.902 | 1.407 | 1.015 | 1.456 | +43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kibæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning