Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mellemgade 12A, 6780 Skærbæk · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,1 | 1 | 1 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,1 % | 9,1 % | -8 % | 4,4 % | -36,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 141,9 % | 156 % | 107,7 % | 120 % | 87,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 33,8 % | 43,3 % | 21 % | 26,9 % | 9,3 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 29,8 % | 21,1 % | -38,2 % | 16,3 % | -394,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.256.615 kr. | 1.172.673 kr. | -70.283 kr. | 974.459 kr. | -1.047.234 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 33,8 % | 43,3 % | 21 % | 26,9 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 66,2 % | 56,7 % | 79 % | 73,1 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 10.206.963 kr. i 2021 til 7.833.038 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.207 | 10.440 | 10.644 | 9.968 | 7.833 | −21 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 8.950.348 kr. i 2021 til 8.818.839 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.950 | 9.250 | 10.704 | 8.993 | 8.819 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 970.604 kr. i 2021 til -1.457.522 kr. i 2025 (−250 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 971 | 904 | -492 | 460 | -1.458 | −417 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 901.460 kr. i 2021 til -1.606.657 kr. i 2025 (−278 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 901 | 811 | -647 | 289 | -1.607 | −657 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 702.993 kr. i 2021 til -1.610.406 kr. i 2025 (−329 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 703 | 629 | -645 | 329 | -1.610 | −590 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.412 | 1.497 | 2.095 | 1.577 | 1.005 | −36 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.412 | 1.497 | 2.095 | 1.577 | 1.005 | −36 % | |
| Varebeholdninger | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 % | |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.569 | 5.394 | 5.960 | 5.920 | 3.364 | −43 % | |
| Aktiver i alt | 6.981 | 6.892 | 8.056 | 7.497 | 4.370 | −42 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.356.255 kr. i 2021 til 408.004 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.356 | 2.985 | 1.690 | 2.018 | 408 | −80 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 631.040 kr. i 2021 til 136.303 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 631 | 389 | 744 | 545 | 136 | −75 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.924.900 kr. i 2021 til 3.825.530 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.925 | 3.458 | 5.532 | 4.933 | 3.826 | −22 % | |
| Passiver i alt | 6.981 | 6.892 | 8.056 | 7.497 | 4.370 | −42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 22 kr. i 2021 til 18 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 22 | 25 | 25 | 18 | −28 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skærbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder