Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jerslev Alle 39, 2770 Kastrup · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | 38,2 % | 5,3 % | 24 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | 16,1 % | -17,9 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 0,6 | 1,7 | 0,2 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,8 % | -48 % | 52 % | -106,3 % | 50,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 182,6 % | 99,6 % | 215,1 % | 149,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 47,9 % | 3,1 % | 54,1 % | 37,3 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,4 % | <999 % | 96,2 % | -285 % | 50,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 147.906 kr. | -598.146 kr. | 854.865 kr. | -609.696 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,9 % | 3,1 % | 54,1 % | 37,3 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,1 % | 96,9 % | 45,9 % | 62,7 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,1 % | 1,1 % | 3,2 % | 1,4 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 5.188.065 kr. i 2023 til 3.401.996 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 5.188 | 3.584 | 3.402 | −5 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 621.599 kr. i 2021 til 815.350 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 622 | 943 | 1.982 | 191 | 815 | +327 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 473.693 kr. i 2021 til 800.568 kr. i 2024 (+69 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 474 | 1.541 | 1.127 | 801 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 129.376 kr. i 2021 til 228.157 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | -617 | 836 | -641 | 228 | +136 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 99.956 kr. i 2021 til 227.768 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | -645 | 836 | -643 | 228 | +135 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 99.956 kr. i 2021 til 227.768 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | -510 | 836 | -643 | 228 | +135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 56 | 37 | 19 | 38 | 30 | −20 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 56 | 37 | 19 | 38 | 30 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 207.147 kr. i 2021 til 98.178 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 11 | 24 | 5 | 98 | +1802 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.077 | 1.024 | 1.589 | 568 | 423 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 1.133 | 1.061 | 1.608 | 605 | 453 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 542.950 kr. i 2021 til 453.496 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | 33 | 869 | 226 | 453 | +101 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 590.058 kr. i 2021 til 379.586 kr. i 2024 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 590 | 1.028 | 739 | 380 | – | – | |
| Passiver i alt | 1.133 | 1.061 | 1.608 | 605 | 453 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 2 | – | 2 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby