Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maglekildevej 3, 4780 Stege · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7 % | 23,1 % | 29,9 % | 19,2 % | 28,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 231,7 % | 289,6 % | 230,8 % | 207,6 % | 201,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60 % | 66,8 % | 57,4 % | 52,1 % | 50,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,7 % | 34,5 % | 52,1 % | 36,9 % | 57,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 671.260 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 60 % | 66,8 % | 57,4 % | 52,1 % | 50,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40 % | 33,2 % | 42,6 % | 47,9 % | 49,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 194,2 % | 203,4 % | 212,8 % | 176,9 % | 173,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 180.375 kr. i 2021 til 2.164.263 kr. i 2025 (+1100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 406 | 699 | 517 | 2.164 | +319 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 1.493 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 86.819 kr. i 2021 til 638.184 kr. i 2025 (+635 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 295 | 637 | 410 | 638 | +56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 77.843 kr. i 2021 til 636.377 kr. i 2025 (+718 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 78 | 289 | 633 | 410 | 636 | +55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 50.178 kr. i 2021 til 493.868 kr. i 2025 (+884 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 225 | 493 | 319 | 494 | +55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 57 | 42 | 27 | 9 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 57 | 42 | 27 | 9 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 548.940 kr. i 2021 til 1.477.503 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 549 | 657 | 1.496 | 1.408 | 1.478 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 655 | 935 | 1.622 | 1.652 | 1.709 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 712 | 977 | 1.649 | 1.661 | 1.709 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 427.286 kr. i 2021 til 859.148 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 427 | 653 | 946 | 865 | 859 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 282.641 kr. i 2021 til 849.507 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 283 | 323 | 703 | 796 | 850 | +7 % | |
| Passiver i alt | 712 | 977 | 1.649 | 1.661 | 1.709 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (+400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske