Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Signesvej 3, 4200 Slagelse · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,2 % | 8,5 % | 16,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 232,5 % | 238,2 % | 237 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 57,4 % | 58 % | 59,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,3 % | 14,6 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 157.682 kr. | 100.633 kr. | 209.162 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 57,4 % | 58 % | 59,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 42,6 % | 42 % | 40,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 130,4 % | 131,1 % | 142,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.140.061 kr. i 2021 til 1.171.547 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.140 | 850 | 1.190 | 1.193 | 1.172 | −2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 859.874 kr. i 2021 til 962.385 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 860 | 901 | 1.032 | 1.093 | 962 | −12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 171.273 kr. i 2021 til 204.768 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 171 | -91 | 146 | 92 | 205 | +123 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 172.493 kr. i 2021 til 213.162 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | -91 | 153 | 101 | 213 | +111 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 134.138 kr. i 2021 til 166.255 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 134 | -71 | 119 | 79 | 166 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 104 | 64 | 9 | 0 | 48 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 104 | 64 | 9 | 0 | 48 | – | |
| Varebeholdninger | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 616.459 kr. i 2021 til 579.759 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 616 | 375 | 544 | 513 | 580 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.259 | 774 | 969 | 931 | 966 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.362 | 837 | 978 | 931 | 1.014 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 677.303 kr. i 2021 til 606.468 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 677 | 506 | 561 | 540 | 606 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 69.427 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 70 | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 615.643 kr. i 2021 til 407.434 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 616 | 261 | 417 | 391 | 407 | +4 % | |
| Passiver i alt | 1.362 | 837 | 978 | 931 | 1.014 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse