Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Timringvej 5, 6920 Videbæk · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 4 | 4,7 | 18,3 | 17,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,8 % | 6,2 % | 10,7 % | 30,7 % | 24,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 171 % | 205,1 % | 833,3 % | 348,1 % | 196,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 44 % | 52,7 % | 88,4 % | 71,6 % | 49,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,2 % | 11,7 % | 12,1 % | 42,8 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 570.169 kr. | 727.864 kr. | 511.290 kr. | 1.377.658 kr. | 1.246.954 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 44 % | 52,7 % | 88,4 % | 71,6 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56 % | 47,3 % | 11,6 % | 28,4 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 5,8 % | 0 % | 82,8 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.013.246 kr. i 2022 til 1.312.454 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.013 | 808 | 516 | 1.382 | 1.312 | −5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 443.077 kr. i 2022 til 65.500 kr. i 2026 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 443 | 80 | 4 | 4 | 66 | +1384 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 450.288 kr. i 2022 til 1.237.602 kr. i 2026 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 608 | 405 | 1.306 | 1.238 | −5 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -169.617 kr. i 2022 til 1.281.888 kr. i 2026 (+856 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -170 | 529 | 447 | 1.328 | 1.282 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -130.485 kr. i 2022 til 991.705 kr. i 2026 (+860 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -130 | 413 | 347 | 1.033 | 992 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 307 | 187 | 81 | 9 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 334 | 214 | 108 | 37 | 27 | −26 % | |
| Varebeholdninger | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.817 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 182 | 0 | 793 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.756 | 6.487 | 3.148 | 3.331 | 4.018 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 7.090 | 6.701 | 3.256 | 3.368 | 4.046 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.118.318 kr. i 2022 til 2.002.463 kr. i 2026 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.118 | 3.531 | 2.878 | 2.411 | 2.002 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.950.290 kr. i 2022 til 2.043.059 kr. i 2026 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.950 | 3.164 | 378 | 957 | 2.043 | +113 % | |
| Passiver i alt | 7.090 | 6.701 | 3.256 | 3.368 | 4.046 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Videbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern