Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundagervej 7, 6830 Nørre Nebel · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,6 | 1,1 | 1 | 2,4 | 2,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 22,7 % | 2,4 % | -0,4 % | 15,5 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 60,5 % | 52,6 % | 47,1 % | 43,5 % | 61,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 38,1 % | 35,1 % | 28,1 % | 38,8 % | 33,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 59,4 % | 6,7 % | -1,4 % | 39,9 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 364.473 kr. | 38.559 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,1 % | 35,1 % | 28,1 % | 38,8 % | 33,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,9 % | 64,9 % | 71,9 % | 61,2 % | 66,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 47,3 % | 37,2 % | 30,6 % | 36,2 % | 52,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 586.441 kr. i 2021 til 46.770 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 586 | 381 | 274 | 392 | 47 | −88 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 221.968 kr. i 2021 til -4.745 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 222 | 342 | 237 | 138 | -5 | −103 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 361.557 kr. i 2021 til 35.643 kr. i 2022 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 362 | 36 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 410.918 kr. i 2021 til 24.595 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 411 | 26 | -6 | 225 | 25 | −89 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 319.121 kr. i 2021 til 19.139 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 319 | 32 | -5 | 175 | 19 | −89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 883 | 880 | 855 | 830 | 808 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 883 | 880 | 855 | 830 | 808 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 410.904 kr. i 2021 til 480.676 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 411 | 322 | 284 | 251 | 481 | +92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 526 | 455 | 438 | 301 | 566 | +88 % | |
| Aktiver i alt | 1.408 | 1.334 | 1.292 | 1.132 | 1.374 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 537.081 kr. i 2021 til 457.958 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 537 | 469 | 364 | 439 | 458 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 869.470 kr. i 2021 til 916.226 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 869 | 864 | 929 | 693 | 916 | +32 % | |
| Passiver i alt | 1.408 | 1.334 | 1.292 | 1.132 | 1.374 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Nebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.