Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strøbyvej 35, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,3 % | 93,9 % | 7,1 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 17,4 % | 5,6 % | 1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 6 % | 93,5 % | 92,9 % | 91,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -4,5 % | 100,5 % | 7,6 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 6 % | 93,5 % | 92,9 % | 91,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 94 % | 6,5 % | 7,1 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 17,4 % | 5,6 % | 1,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -30 kr. i 2021 til -20.000 kr. i 2025 (−66567 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -1 | -27 | -12 | -20 | −62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -30 kr. i 2021 til -20.000 kr. i 2025 (−66567 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -1 | -27 | -12 | -20 | −62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -946 kr. i 2021 til 318.197 kr. i 2025 (+33736 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | – | 7.753 | 800 | 318 | −60 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.546 kr. i 2021 til 232.300 kr. i 2025 (+15126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -1 | 7.675 | 623 | 232 | −63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 369 | 369 | 8.080 | 8.753 | 8.856 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 369 | 369 | 8.080 | 8.753 | 8.856 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.446 kr. i 2021 til 11.079 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 0 | 93 | 35 | 11 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3 | 0 | 93 | 35 | 11 | −68 % | |
| Aktiver i alt | 373 | 369 | 8.173 | 8.788 | 8.867 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.658 kr. i 2021 til 8.148.368 kr. i 2025 (+26478 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 22 | 7.638 | 8.161 | 8.148 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 342.169 kr. i 2021 til 718.681 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 342 | 347 | 535 | 627 | 719 | +15 % | |
| Passiver i alt | 373 | 369 | 8.173 | 8.788 | 8.867 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre