Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ole Rømers Vej 7, 3000 Helsingør · Flytteaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 20,1 % | 6,5 % | -10,1 % | 16,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 208,4 % | 181,7 % | 186,1 % | 239,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 62,6 % | 61,9 % | 63,9 % | 69,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,1 % | 10,5 % | -15,8 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 535.823 kr. | 278.937 kr. | -94.938 kr. | 526.966 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 62,6 % | 61,9 % | 63,9 % | 69,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 37,4 % | 38,1 % | 36,1 % | 30,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 72,3 % | 82,7 % | 39,8 % | 123,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.866.047 kr. i 2021 til 5.583.933 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.866 | 4.129 | 5.146 | 5.361 | 5.584 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.538.861 kr. i 2021 til 5.056.967 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.539 | 3.593 | 4.857 | 5.456 | 5.057 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 279.575 kr. i 2021 til 428.963 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 280 | 477 | 165 | -179 | 429 | +339 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 282.452 kr. i 2021 til 429.174 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 282 | 485 | 169 | -177 | 429 | +343 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 217.711 kr. i 2021 til 343.520 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 378 | 138 | -179 | 344 | +292 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 431 | 413 | 576 | 505 | 498 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 78 | 78 | 78 | 78 | 78 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 509 | 491 | 654 | 583 | 575 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 173.470 kr. i 2021 til 803.070 kr. i 2025 (+363 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | 482 | 669 | 255 | 803 | +214 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.394 | 1.390 | 1.469 | 1.194 | 1.552 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 1.903 | 1.881 | 2.123 | 1.777 | 2.128 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 798.517 kr. i 2021 til 1.479.186 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 799 | 1.177 | 1.315 | 1.136 | 1.479 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.067.437 kr. i 2021 til 648.343 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.067 | 667 | 809 | 642 | 648 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.903 | 1.881 | 2.123 | 1.777 | 2.128 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 9 kr. i 2021 til 14 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 9 | 10 | 15 | 14 | −7 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsingør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør