Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rantzausmindevej 218, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -116,9 % | 33,4 % | 51,5 % | -94,2 % | 32,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 % | 0,3 % | 76,3 % | 69 % | 0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 91 % | 93,1 % | 89,1 % | 77,1 % | 93,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -128,5 % | 35,9 % | 57,8 % | -122,2 % | 34,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91 % | 93,1 % | 89,1 % | 77,1 % | 93,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9 % | 6,9 % | 10,9 % | 22,9 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0,3 % | 0,1 % | 0 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.310 kr. i 2021 til -8.625 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -8 | -9 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -578.562 kr. i 2021 til 390.904 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -579 | 252 | 952 | -915 | 391 | +143 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -578.562 kr. i 2021 til 390.904 kr. i 2025 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -579 | 252 | 962 | -915 | 391 | +143 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 495 | 754 | 1.713 | 818 | 1.215 | +49 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 495 | 754 | 1.713 | 818 | 1.215 | +49 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 49 kr. i 2021 til 329 kr. i 2025 (+571 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +278 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 156 | 154 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 495 | 754 | 1.869 | 972 | 1.216 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 450.233 kr. i 2021 til 1.139.854 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 702 | 1.664 | 749 | 1.140 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 44.707 kr. i 2021 til 75.701 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 45 | 52 | 205 | 223 | 76 | −66 % | |
| Passiver i alt | 495 | 754 | 1.869 | 972 | 1.216 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg