Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Torneåvej 14, 7430 Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,3 % | 11,8 % | 20 % | 22,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 141,6 % | 142,3 % | 114,4 % | 602,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 60,2 % | 66,8 % | 60,1 % | 85,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,8 % | 17,6 % | 33,3 % | 26,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 100.271 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 60,2 % | 66,8 % | 60,1 % | 85,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 39,8 % | 33,2 % | 39,9 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 102 % | 35,7 % | 46 % | 33,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 140.167 kr. i 2021 til -18.938 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 140 | 105 | -28 | -20 | -19 | +4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 129.453 kr. i 2021 til -18.938 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 100 | -28 | -20 | -19 | +4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 472.644 kr. i 2021 til 1.384.781 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 473 | 255 | 654 | 1.819 | 1.385 | −24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 390.609 kr. i 2021 til 1.623.729 kr. i 2025 (+316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 391 | 452 | 666 | 1.813 | 1.624 | −10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.264 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.725 | 3.254 | 3.849 | 5.622 | 4.705 | −16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.989 | 3.254 | 3.849 | 5.622 | 4.705 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.198.914 kr. i 2021 til 133.548 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.199 | 1.567 | 455 | 1.382 | 134 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.427 | 2.176 | 1.811 | 3.439 | 2.376 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 9.416 | 5.431 | 5.660 | 9.061 | 7.081 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.130.084 kr. i 2021 til 6.078.487 kr. i 2025 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.130 | 3.269 | 3.779 | 5.447 | 6.078 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.512.814 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.513 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.656.401 kr. i 2021 til 394.255 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.656 | 1.537 | 1.273 | 3.006 | 394 | −87 % | |
| Passiver i alt | 9.416 | 5.431 | 5.660 | 9.061 | 7.081 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande