Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Holmensvej 23, 8400 Ebeltoft · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11,7 % | 5,8 % | 2,5 % | 4,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,1 % | 99,1 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,7 % | 5,9 % | 2,5 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,1 % | 99,1 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,9 % | 0,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 964,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 56.173 kr. i 2022 til 56.687 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 51 | 74 | 58 | 57 | −2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2022 til 36.000 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | 27 | 36 | 36 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 56.173 kr. i 2022 til 20.687 kr. i 2026 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 56 | – | 47 | 22 | 21 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -65.444 kr. i 2022 til 394.055 kr. i 2026 (+702 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | 913 | 525 | 209 | 394 | +89 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -65.444 kr. i 2022 til 349.417 kr. i 2026 (+634 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | 913 | 473 | 202 | 349 | +73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.116 | 4.859 | 5.031 | 5.210 | 5.405 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.116 | 4.859 | 5.031 | 5.210 | 5.405 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.905.718 kr. i 2022 til 746.893 kr. i 2026 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.906 | 592 | 492 | 709 | 747 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.863 | 2.933 | 3.093 | 2.912 | 2.938 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 6.979 | 7.792 | 8.124 | 8.122 | 8.342 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.961.308 kr. i 2022 til 8.297.872 kr. i 2026 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.961 | 7.774 | 8.046 | 8.048 | 8.298 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 49.237 kr. i 2024 til 17.022 kr. i 2026 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 49 | 0 | 17 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.000 kr. i 2022 til 27.503 kr. i 2026 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 18 | 28 | 73 | 28 | −63 % | |
| Passiver i alt | 6.979 | 7.792 | 8.124 | 8.122 | 8.342 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebeltoft — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs