Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bygtoften 27, 2800 Kongens Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 41 % | 57,6 % | 86,7 % | 64,5 % | 55,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | — | 253,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,6 % | 72,3 % | 96,7 % | 98,1 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,9 % | 79,7 % | 89,7 % | 65,8 % | 56,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,6 % | 72,3 % | 96,7 % | 98,1 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,4 % | 27,7 % | 3,3 % | 1,9 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | 253,1 % | 101,9 % | 104,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.063 kr. i 2021 til -14.571 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -8 | -10 | -11 | -15 | −38 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -9 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 48.995 kr. i 2021 til 2.434.906 kr. i 2025 (+4870 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | – | – | 1.334 | 2.435 | +83 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 48.995 kr. i 2021 til 2.406.108 kr. i 2025 (+4811 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 129 | 889 | 1.329 | 2.406 | +81 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 120 | 223 | 941 | 1.335 | 2.509 | +88 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 120 | 223 | 941 | 1.335 | 2.509 | +88 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 126.676 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 85 | 40 | 127 | +219 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | 85 | 725 | 1.839 | +154 % | |
| Aktiver i alt | 120 | 223 | 1.025 | 2.060 | 4.348 | +111 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 89.185 kr. i 2021 til 4.226.957 kr. i 2025 (+4640 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 161 | 992 | 2.021 | 4.227 | +109 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.372 kr. i 2021 til 120.967 kr. i 2025 (+298 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 62 | 33 | 39 | 121 | +210 % | |
| Passiver i alt | 120 | 223 | 1.025 | 2.060 | 4.348 | +111 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk