Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rundemøllevej 18, 6200 Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 51,1 % | 48,9 % | 72,3 % | 39,9 % | 72 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 294,1 % | 750,4 % | >999 % | 414,4 % | 21,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 96,8 % | 97,2 % | 98,8 % | 99,1 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,8 % | 50,3 % | 73,2 % | 40,2 % | 72,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,8 % | 97,2 % | 98,8 % | 99,1 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,2 % | 2,8 % | 1,2 % | 0,9 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 294,1 % | 750,4 % | >999 % | 414,4 % | 21,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.425 kr. i 2022 til -7.250 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -4 | -7 | −66 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | 343 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 70.506 kr. i 2022 til 342.750 kr. i 2026 (+386 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 71 | 77 | 258 | 197 | 343 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 125 | 125 | 125 | 475 | 475 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 125 | 125 | 125 | 475 | 475 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.918 kr. i 2022 til 953 kr. i 2026 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 33 | 232 | 18 | 1 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13 | 33 | 232 | 18 | 1 | −95 % | |
| Aktiver i alt | 138 | 158 | 357 | 493 | 476 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 133.525 kr. i 2022 til 471.560 kr. i 2026 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 134 | 154 | 353 | 489 | 472 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 138 | 158 | 357 | 493 | 476 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa