Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovgårdsparken 1, 5462 Morud · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,8 % | 16,8 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 194 % | 154,1 % | 143,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 67,8 % | 59,5 % | 59,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,9 % | 28,2 % | 6,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 67,8 % | 59,5 % | 59,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 32,2 % | 40,5 % | 40,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 10 % | 0 % | 1,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.035 kr. i 2021 til -20.908 kr. i 2025 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -12 | -21 | -21 | -21 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.035 kr. i 2021 til -20.908 kr. i 2025 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -12 | -21 | -21 | -21 | −0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 155.325 kr. i 2021 til 484.678 kr. i 2025 (+212 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 155 | 148 | 898 | 1.859 | 485 | −74 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 146.094 kr. i 2021 til 482.004 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 142 | 894 | 1.856 | 482 | −74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.299 | 1.418 | 2.800 | 4.650 | 5.194 | +12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.299 | 1.418 | 2.800 | 4.650 | 5.194 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.828 kr. i 2021 til 54.654 kr. i 2025 (+2890 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 368 | 214 | 0 | 55 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.045 | 4.093 | 4.161 | 6.395 | 6.795 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 4.344 | 5.511 | 6.961 | 11.045 | 11.988 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.860.813 kr. i 2021 til 7.123.228 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.861 | 3.777 | 4.721 | 6.576 | 7.123 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 71.145 kr. i 2021 til 141.312 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | 70 | 95 | 318 | 141 | −56 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 411.835 kr. i 2021 til 4.723.574 kr. i 2025 (+1047 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 412 | 1.665 | 2.145 | 4.150 | 4.724 | +14 % | |
| Passiver i alt | 4.344 | 5.511 | 6.961 | 11.045 | 11.988 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Morud — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns