Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørnholmvej 8, 3550 Slangerup · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 62,6 % | 41,2 % | 13,2 % | 26,4 % | -270,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 298,9 % | 328,8 % | 145,7 % | 201,8 % | 68,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 66,5 % | 69,6 % | 31,4 % | 51 % | -45,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 94 % | 59,1 % | 42 % | 51,7 % | 590,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,5 % | 69,6 % | 31,4 % | 51 % | -45,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,5 % | 30,4 % | 68,6 % | 49 % | 145,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 230,1 % | 248,7 % | 9,8 % | 45,8 % | 67,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.058.847 kr. i 2021 til 512.125 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.059 | 1.013 | 2.357 | 1.814 | 512 | −72 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 239.823 kr. i 2021 til 917.005 kr. i 2025 (+282 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 475 | 1.919 | 821 | 917 | +12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 815.964 kr. i 2021 til -1.418.896 kr. i 2025 (−274 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 816 | 516 | 413 | 985 | -1.419 | −244 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 806.985 kr. i 2021 til -1.520.113 kr. i 2025 (−288 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 807 | 509 | 354 | 959 | -1.520 | −258 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 627.091 kr. i 2021 til -1.520.113 kr. i 2025 (−342 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | 386 | 256 | 653 | -1.520 | −333 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 29 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 29 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 771.511 kr. i 2021 til 555.195 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 772 | 710 | 130 | 555 | 555 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.002 | 939 | 1.944 | 2.445 | 562 | −77 % | |
| Aktiver i alt | 1.002 | 939 | 1.944 | 2.474 | 562 | −77 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 667.091 kr. i 2021 til -257.459 kr. i 2025 (−139 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 667 | 654 | 609 | 1.263 | -257 | −120 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 335.331 kr. i 2021 til 819.592 kr. i 2025 (+144 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 335 | 286 | 1.334 | 1.211 | 820 | −32 % | |
| Passiver i alt | 1.002 | 939 | 1.944 | 2.474 | 562 | −77 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 4 | 4 | 1 | −75 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund