Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åvangen 6, 5771 Stenstrup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 99,5 % | 24,3 % | 5,5 % | 7,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 13,9 % | 72,4 % | >999 % | 842,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,5 % | 94,6 % | 97,9 % | 95,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 40,3 % | 101 % | 25,6 % | 5,6 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,5 % | 94,6 % | 97,9 % | 95,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,5 % | 5,4 % | 2,1 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.125 kr. i 2021 til -6.875 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -9 | -7 | -7 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.125 kr. i 2021 til -6.875 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -9 | -7 | -7 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -6.125 kr. i 2021 til 127.058 kr. i 2025 (+2174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 1.501 | 510 | 116 | 127 | +9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -6.125 kr. i 2021 til 127.058 kr. i 2025 (+2174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 1.501 | 512 | 118 | 127 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 1.505 | 2.029 | 1.153 | 1.276 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 1.505 | 2.029 | 1.153 | 1.276 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 3 | 83 | 1.009 | 441 | −56 % | |
| Aktiver i alt | 0 | 1.509 | 2.112 | 2.162 | 1.717 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -15.209 kr. i 2021 til 1.638.202 kr. i 2025 (+10871 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | 1.485 | 1.998 | 2.116 | 1.638 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 26 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.209 kr. i 2021 til 52.398 kr. i 2025 (+245 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 23 | 115 | 46 | 52 | +13 % | |
| Passiver i alt | 0 | 1.509 | 2.112 | 2.162 | 1.717 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg