Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Groløkkevænget 20, 5270 Odense N · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,6 % | 27,1 % | 24,6 % | 23,6 % | 11,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 262 % | >999 % | >999 % | >999 % | 608,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,6 % | 97 % | 97,7 % | 97,4 % | 96,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,5 % | 27,9 % | 25,2 % | 24,2 % | 12,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,6 % | 97 % | 97,7 % | 97,4 % | 96,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,4 % | 3 % | 2,3 % | 2,6 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,1 % | 469,6 % | 808,4 % | 78,3 % | 561,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -16.104 kr. i 2021 til 242.256 kr. i 2025 (+1604 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 287 | 319 | 133 | 242 | +82 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 286.829 kr. i 2022 til 319.423 kr. i 2023 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 287 | 319 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 198.896 kr. i 2021 til 904.855 kr. i 2025 (+355 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 199 | 906 | 1.149 | 1.451 | 905 | −38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 172.029 kr. i 2021 til 747.313 kr. i 2025 (+334 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | 894 | 1.061 | 1.321 | 747 | −43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.008 | 1.008 | 1.008 | 2.146 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 25 | 25 | 4.922 | +19588 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.033 | 1.033 | 1.033 | 2.171 | 4.922 | +127 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 111.129 kr. i 2021 til 1.350.637 kr. i 2025 (+1115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 459 | 806 | 112 | 1.351 | +1101 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.063 | 2.267 | 3.271 | 3.437 | 1.463 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 3.096 | 3.300 | 4.304 | 5.608 | 6.385 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.308.317 kr. i 2021 til 6.144.275 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.308 | 3.202 | 4.204 | 5.464 | 6.144 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 787.460 kr. i 2021 til 240.474 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 787 | 98 | 100 | 144 | 240 | +67 % | |
| Passiver i alt | 3.096 | 3.300 | 4.304 | 5.608 | 6.385 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense