Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pinholmvej 1, 6950 Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,1 | 1,8 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 23,6 % | 15,5 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 16 % | 11 % | 20,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 84,7 % | 85,7 % | 82,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 27,8 % | 18 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -1.984 kr. | 41.143 kr. | 30.801 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 84,7 % | 85,7 % | 82,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 15,3 % | 14,3 % | 17,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,6 % | 0 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -3.750 kr. i 2021 til 30.801 kr. i 2025 (+921 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -10 | -2 | 41 | 31 | −25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.750 kr. i 2021 til 8.099 kr. i 2025 (+316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -10 | -19 | 18 | 8 | −56 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.807.327 kr. i 2021 til 893.213 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.807 | 3.379 | 3.779 | 2.522 | 893 | −65 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.833.672 kr. i 2021 til 1.023.123 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.834 | 3.381 | 3.794 | 2.535 | 1.023 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 2.233 | 2.210 | 2.188 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.215 | 11.804 | 13.673 | 14.053 | 13.363 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.215 | 11.804 | 15.906 | 16.263 | 15.551 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 15.594 kr. i 2021 til 11.605 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 6 | 7 | 0 | 12 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59 | 52 | 202 | 137 | 359 | +162 % | |
| Aktiver i alt | 10.275 | 11.855 | 16.108 | 16.400 | 15.910 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.268.535 kr. i 2021 til 13.173.155 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.269 | 11.849 | 13.644 | 14.050 | 13.173 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.200.000 kr. i 2023 til 1.000.000 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1.200 | 1.100 | 1.000 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.002 kr. i 2021 til 1.736.970 kr. i 2025 (+28840 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 1.264 | 1.250 | 1.737 | +39 % | |
| Passiver i alt | 10.275 | 11.855 | 16.108 | 16.400 | 15.910 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringkøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern