Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 93%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åvej 13, 6510 Gram · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 72,4 % | 48,7 % | 37,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 444,6 % | 270,9 % | 61,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,7 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 72,7 % | 48,8 % | 37,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,7 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,4 % | 0,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 444,6 % | 270,9 % | 61,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.813 kr. i 2023 til -9.884 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -9 | -10 | -10 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -13.845 kr. i 2022 til -9.884 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -9 | -10 | -10 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 422.344 kr. i 2022 til 721.810 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 422 | 1.075 | 791 | 722 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 422.344 kr. i 2022 til 721.810 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 422 | 1.075 | 791 | 722 | −9 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 694 | 1.459 | 1.610 | 1.929 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 694 | 1.459 | 1.610 | 1.929 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 25.011 kr. i 2023 til 3.468 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 25 | 15 | 3 | −77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 25 | 15 | 3 | −77 % | |
| Aktiver i alt | 694 | 1.485 | 1.626 | 1.932 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 462.344 kr. i 2022 til 1.926.810 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 462 | 1.479 | 1.620 | 1.927 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 231.521 kr. i 2022 til 5.650 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 232 | 6 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 694 | 1.485 | 1.626 | 1.932 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske