Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lykkeshøjvej 5, 8960 Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,3 % | 15,5 % | 19,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 49,9 % | 254,5 % | 861,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 89,6 % | 92,5 % | 93,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 10,4 % | 16,7 % | 21,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 89,6 % | 92,5 % | 93,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 10,4 % | 7,5 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,1 % | 13 % | 65,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.500 kr. i 2021 til -11.438 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -8 | -8 | -11 | −35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.500 kr. i 2021 til -11.438 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -8 | -8 | -11 | −35 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.437.234 kr. i 2021 til 5.068.839 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.437 | 1.617 | 1.652 | 3.177 | 5.069 | +60 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.438.708 kr. i 2021 til 5.065.055 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.439 | 1.619 | 1.658 | 3.183 | 5.065 | +59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13.615 | 14.730 | 16.892 | 18.951 | 23.549 | +24 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.615 | 14.730 | 16.892 | 18.951 | 23.549 | +24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.110 kr. i 2021 til 153.649 kr. i 2025 (+2061 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 21 | 21 | 83 | 154 | +86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.240 | 620 | 927 | 1.614 | 2.031 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 15.854 | 15.350 | 17.819 | 20.565 | 25.580 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.682.388 kr. i 2021 til 23.966.526 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.682 | 14.802 | 15.960 | 19.023 | 23.967 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 907.191 kr. i 2024 til 1.377.594 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 907 | 1.378 | +52 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.171.897 kr. i 2021 til 235.639 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.172 | 548 | 1.859 | 634 | 236 | −63 % | |
| Passiver i alt | 15.854 | 15.350 | 17.819 | 20.565 | 25.580 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers