Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bygvænget 12, 9800 Hjørring · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,6 % | -0,6 % | 4,7 % | 10,9 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,6 % | -0,6 % | 4,7 % | 10,9 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2 % | 624,9 % | 26,7 % | >999 % | 171,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.413 kr. i 2021 til -11.323 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -11 | -10 | -14 | -11 | +18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 289.122 kr. i 2021 til 174.120 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 289 | -26 | 232 | 597 | 174 | −71 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 272.544 kr. i 2021 til 173.874 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 273 | -27 | 232 | 597 | 174 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.300 | 4.242 | 4.428 | 4.890 | 4.973 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.300 | 4.242 | 4.428 | 4.890 | 4.973 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 525 kr. i 2021 til 15.014 kr. i 2025 (+2760 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 117 | 5 | 106 | 15 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 596 | 515 | 547 | 572 | 563 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 4.896 | 4.757 | 4.975 | 5.462 | 5.536 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.870.456 kr. i 2021 til 5.527.436 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.870 | 4.738 | 4.957 | 5.454 | 5.527 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 25.828 kr. i 2021 til 8.750 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 19 | 19 | 9 | 9 | 0 % | |
| Passiver i alt | 4.896 | 4.757 | 4.975 | 5.462 | 5.536 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring