Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tendrup Møllevej 29, 8543 Hornslet · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16,2 % | 12 % | 7,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 100 % | 99,6 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 16,2 % | 12,1 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 100 % | 99,6 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0 % | 0,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.624 kr. i 2021 til -15.021 kr. i 2025 (−314 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -14 | -15 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.402.484 kr. i 2021 til 1.637.834 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.402 | 2.954 | 2.892 | 2.425 | 1.638 | −32 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.402.484 kr. i 2021 til 1.608.517 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.402 | 2.947 | 2.884 | 2.350 | 1.609 | −32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.284 | 12.165 | 12.023 | 11.750 | 10.517 | −10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.284 | 12.165 | 12.023 | 11.750 | 10.517 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 122.888 kr. i 2021 til 2.520.414 kr. i 2025 (+1951 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 123 | 69 | 2.835 | 901 | 2.520 | +180 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.927 | 2.879 | 5.789 | 7.761 | 10.423 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 12.211 | 15.043 | 17.812 | 19.511 | 20.941 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.208.297 kr. i 2021 til 20.909.332 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.208 | 15.041 | 17.807 | 19.436 | 20.909 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.500 kr. i 2021 til 31.321 kr. i 2025 (+1153 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 4 | 75 | 31 | −58 % | |
| Passiver i alt | 12.211 | 15.043 | 17.812 | 19.511 | 20.941 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs