Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Goldschmidtsvej 18, 2000 Frederiksberg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -11,7 | -0,3 | -0,2 | -0,3 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,8 % | -7 % | 5,5 % | -3,5 % | -3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,7 % | 97,7 % | 97,8 % | 98 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16 % | -7,2 % | 5,6 % | -3,6 % | -3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -72.331 kr. | -459.843 kr. | -830.908 kr. | -859.038 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,7 % | 97,7 % | 97,8 % | 98 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,3 % | 2,3 % | 2,2 % | 2 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 148,7 % | 206,5 % | 230,5 % | 297,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -72.331 kr. i 2021 til -176.018 kr. i 2025 (−143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -72 | -113 | -158 | -184 | -176 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 346.837 kr. i 2022 til 847.146 kr. i 2025 (+144 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 347 | 673 | 675 | 847 | +26 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -78.521 kr. i 2021 til -1.023.164 kr. i 2025 (−1203 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -79 | -466 | -837 | -859 | -1.023 | −19 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.961.480 kr. i 2021 til -2.187.162 kr. i 2025 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.961 | -3.379 | 3.143 | -1.981 | -2.187 | −10 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.541.608 kr. i 2021 til -1.707.095 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.542 | -3.533 | 2.914 | -1.814 | -1.707 | +6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13 | 6 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 27.359 | 5.257 | 5.748 | 4.724 | 2.045 | −57 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 27.372 | 5.263 | 5.748 | 4.724 | 2.045 | −57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 35 | 35 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.792.023 kr. i 2021 til 1.497.922 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.792 | 1.736 | 2.417 | 2.319 | 1.498 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26.712 | 45.228 | 47.460 | 46.476 | 46.916 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 54.084 | 50.491 | 53.208 | 51.200 | 48.961 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 53.357.043 kr. i 2021 til 48.456.747 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53.357 | 49.324 | 52.038 | 50.194 | 48.457 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 726.686 kr. i 2021 til 504.151 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 727 | 1.167 | 1.170 | 1.006 | 504 | −50 % | |
| Passiver i alt | 54.084 | 50.491 | 53.208 | 51.200 | 48.961 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg