Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Elmevej 4, 7900 Nykøbing M · Drift af sportsanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2 | 1,6 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,3 % | 1,3 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 15 % | 23,3 % | 57,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 3,6 % | 2,7 % | 6,2 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 93,3 % | 48,3 % | 55,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 970.369 kr. | 849.897 kr. | 1.076.350 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 3,6 % | 2,7 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 96,4 % | 97,3 % | 93,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 37,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -51.572 kr. i 2021 til 1.878.946 kr. i 2025 (+3743 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | 735 | 1.348 | 1.393 | 1.879 | +35 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 169.997 kr. i 2022 til 802.596 kr. i 2025 (+372 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 170 | 377 | 543 | 803 | +48 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -51.572 kr. i 2021 til 753.740 kr. i 2025 (+1562 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | 259 | 661 | 538 | 754 | +40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -194.438 kr. i 2021 til 385.261 kr. i 2025 (+298 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -194 | 173 | 361 | 150 | 385 | +157 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -152.762 kr. i 2021 til 302.704 kr. i 2025 (+298 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -153 | 135 | 303 | 117 | 303 | +159 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.959 | 8.923 | 8.642 | 8.330 | 8.060 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 350 | 350 | 200 | −43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.959 | 8.923 | 8.992 | 8.680 | 8.260 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | 1 | 1 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 311 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.785 | 100 | 144 | 203 | 477 | +135 % | |
| Aktiver i alt | 8.744 | 9.023 | 9.136 | 8.883 | 8.737 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -112.762 kr. i 2021 til 544.727 kr. i 2025 (+583 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -113 | 22 | 325 | 242 | 545 | +125 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.339.794 kr. i 2021 til 7.189.258 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.340 | 7.893 | 7.797 | 7.682 | 7.189 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.516.763 kr. i 2021 til 834.103 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.517 | 1.107 | 961 | 873 | 834 | −4 % | |
| Passiver i alt | 8.744 | 9.023 | 9.136 | 8.883 | 8.737 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.