Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Sofiedalvej 37, 7480 Vildbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -39,3 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 628,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -79,2 % | -486,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 49,6 % | 439,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -79,2 % | -486,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 179,2 % | 586,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 628,4 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.009 kr. i 2021 til -37.311 kr. i 2023 (−645 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -7 | -37 | −415 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.009 kr. i 2021 til -37.311 kr. i 2023 (−645 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -7 | -37 | −415 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -3.996.175 kr. i 2021 til -27.864.581 kr. i 2023 (−597 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3.996 | -3.736 | -27.865 | −646 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -3.996.175 kr. i 2021 til -27.864.581 kr. i 2023 (−597 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3.996 | -3.736 | -27.865 | −646 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.234 | 9.508 | 1.122 | −88 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.234 | 9.508 | 1.122 | −88 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | 181 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | 181 | – | |
| Aktiver i alt | 8.234 | 9.508 | 1.302 | −86 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -3.794.566 kr. i 2021 til -6.340.167 kr. i 2023 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3.795 | -7.530 | -6.340 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.288.896 kr. i 2021 til 28.750 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.289 | 9.645 | 29 | −100 % | |
| Passiver i alt | 8.234 | 9.508 | 1.302 | −86 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vildbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning