Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vardevej 192, 7100 Vejle · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 64,3 % | 39 % | 9,7 % | 41 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 49,5 % | >999 % | 321,4 % | 74,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 42,5 % | 96,3 % | 72,8 % | 48,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 151,5 % | 40,5 % | 13,3 % | 85,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 42,5 % | 96,3 % | 72,8 % | 48,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 57,5 % | 3,7 % | 27,2 % | 51,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 34,9 % | >999 % | 186,3 % | 39,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -194.089 kr. i 2021 til 111.589 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -194 | -8 | -173 | 224 | 112 | −50 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 23.433 kr. i 2022 til 630.316 kr. i 2025 (+2590 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 23 | 9 | 193 | 630 | +226 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -201.192 kr. i 2021 til 784.659 kr. i 2025 (+490 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -201 | 349 | 121 | 37 | 785 | +1997 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -160.763 kr. i 2021 til 898.664 kr. i 2025 (+659 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -161 | 355 | 159 | 30 | 899 | +2926 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13 | 395 | 35 | 39 | 1.342 | +3369 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13 | 395 | 35 | 39 | 1.342 | +3369 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 31.804 kr. i 2021 til 444.454 kr. i 2025 (+1297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 111 | 242 | 155 | 444 | +186 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 76 | 157 | 373 | 268 | 851 | +217 % | |
| Aktiver i alt | 89 | 552 | 409 | 307 | 2.193 | +615 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -120.763 kr. i 2021 til 1.054.497 kr. i 2025 (+973 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -121 | 234 | 394 | 223 | 1.054 | +372 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 210.000 kr. i 2021 til 1.138.130 kr. i 2025 (+442 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 210 | 318 | 15 | 83 | 1.138 | +1265 % | |
| Passiver i alt | 89 | 552 | 409 | 307 | 2.193 | +615 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.