Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørsbjergvej 49, 5560 Aarup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,3 % | -28,3 % | 19,8 % | -19,7 % | 12,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | — | — | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,2 % | 100 % | 100 % | 100 % | 95,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,9 % | -28,3 % | 19,8 % | -19,7 % | 13,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,2 % | 100 % | 100 % | 100 % | 95,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,8 % | 0 % | 0 % | 0 % | 4,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 48,3 % | — | — | — | 49,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.550 kr. i 2021 til -21.254 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -23 | -21 | -22 | -21 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 50.000 kr. i 2021 til 60.000 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 0 | – | – | 60 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -70.550 kr. i 2021 til -81.254 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -71 | -23 | – | – | -81 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 505.684 kr. i 2021 til 230.969 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | -411 | 360 | -299 | 231 | +177 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 394.430 kr. i 2021 til 180.173 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 394 | -321 | 281 | -234 | 180 | +177 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 76.925 kr. i 2021 til 30.139 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 14 | 6 | 32 | 30 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.626 | 1.136 | 1.417 | 1.183 | 1.424 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 1.626 | 1.136 | 1.417 | 1.183 | 1.424 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.466.605 kr. i 2021 til 1.363.145 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.467 | 1.136 | 1.417 | 1.183 | 1.363 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 159.171 kr. i 2021 til 61.098 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 159 | 0 | – | – | 61 | – | |
| Passiver i alt | 1.626 | 1.136 | 1.417 | 1.183 | 1.424 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens