Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Basnæsvej 17, 4780 Stege · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,4 | -44,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -9,3 % | -7,9 % | -8,1 % | 15,4 % | -1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 273,3 % | 20,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 43,8 % | 39,5 % | 41,8 % | 63,8 % | 71,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -21,2 % | -19,9 % | -19,3 % | 24,2 % | -1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 44.588 kr. | 26.362 kr. | -167.128 kr. | 387.581 kr. | -66.175 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 30 % | 39,5 % | 41,8 % | 63,8 % | 71,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,2 % | 60,5 % | 58,2 % | 36,2 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 215,4 % | 11,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.929.342 kr. i 2022 til -64.723 kr. i 2026 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.929 | 1.325 | 1.248 | 1.346 | -65 | −105 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.884.754 kr. i 2022 til 1.452 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.885 | 1.298 | 1.415 | 942 | 1 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -253.580 kr. i 2022 til -66.175 kr. i 2026 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -254 | -158 | -201 | 374 | -66 | −118 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -239.111 kr. i 2022 til -15.776 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -239 | -189 | -153 | 393 | -16 | −104 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -189.006 kr. i 2022 til -15.138 kr. i 2026 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -189 | -148 | -120 | 199 | -15 | −108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 140 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 13 | 1.067 | +8040 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 13 | 1.067 | +8040 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.072.306 kr. i 2022 til 38.239 kr. i 2026 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.072 | 1.116 | 682 | 1.005 | 38 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 1.275 | 66 | −95 % | |
| Aktiver i alt | 2.036 | 1.882 | 1.490 | 1.288 | 1.132 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 891.193 kr. i 2022 til 806.272 kr. i 2026 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 891 | 743 | 623 | 821 | 806 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 466.424 kr. i 2025 til 326.062 kr. i 2026 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 466 | 326 | −30 % | |
| Passiver i alt | 2.036 | 1.882 | 1.490 | 1.288 | 1.132 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 4 | 4 | 2 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stege — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg