Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Esther Aggebos Gade 4, 8000 Aarhus C · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 54,5 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 54,5 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2 % | 3,2 % | 3,8 % | 2,4 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 % | 3,3 % | 4 % | 0 % | 0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 3,1 % | 6,3 % | 10 % | 12,8 % | 15,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 63,2 % | 51,5 % | 37,8 % | 18,7 % | 15,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3,1 % | 6,3 % | 10 % | 12,8 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,9 % | 93,7 % | 90 % | 87,2 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | — | 3,9 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 214 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 116.690 kr. i 2021 til 181.921 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 117 | 185 | 213 | 131 | 182 | +39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 116.690 kr. i 2021 til 131.053 kr. i 2024 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 117 | 185 | 213 | 131 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 88.057 kr. i 2021 til 107.533 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 88 | 148 | 175 | 106 | 108 | +1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 68.684 kr. i 2021 til 83.839 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 115 | 136 | 83 | 84 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 3.460 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 21.741 kr. i 2021 til 123.529 kr. i 2023 (+468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | – | 124 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23 | 101 | 125 | 1 | 7 | +496 % | |
| Aktiver i alt | 3.483 | 3.561 | 3.585 | 3.461 | 3.467 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 108.684 kr. i 2021 til 526.747 kr. i 2025 (+385 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 224 | 360 | 443 | 527 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 74.972 kr. i 2021 til 2.225.000 kr. i 2025 (+2868 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 75 | 297 | 84 | 111 | 2.225 | +1903 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.299.207 kr. i 2021 til 714.941 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.299 | 3.040 | 3.140 | 2.907 | 715 | −75 % | |
| Passiver i alt | 3.483 | 3.561 | 3.585 | 3.461 | 3.467 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus