Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klokkestøbervej 23, 5230 Odense M · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 2,1 | 2,2 | 1,8 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 34,9 % | 26 % | 32,5 % | 33,7 % | 46 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 192,1 % | 166,7 % | 162,8 % | 166,7 % | 221,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 58,8 % | 53 % | 48,4 % | 48,3 % | 61,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 59,4 % | 49 % | 67,1 % | 69,7 % | 75 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.080.627 kr. | 1.193.770 kr. | 1.472.252 kr. | 1.545.146 kr. | 1.820.670 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 58,8 % | 53 % | 48,4 % | 48,3 % | 61,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 41,2 % | 47 % | 51,6 % | 51,7 % | 38,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 43,8 % | 42,9 % | 76,8 % | 54,5 % | 55,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.361.156 kr. i 2021 til 3.799.265 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.361 | 2.184 | 2.626 | 3.392 | 3.799 | +12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.280.529 kr. i 2021 til 1.978.595 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.281 | 990 | 1.153 | 1.847 | 1.979 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.034.127 kr. i 2021 til 1.787.671 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.034 | 1.149 | 1.435 | 1.514 | 1.788 | +18 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.475.789 kr. i 2021 til 2.496.788 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.476 | 1.033 | 1.680 | 1.918 | 2.497 | +30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.150.971 kr. i 2021 til 1.941.049 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.151 | 804 | 1.310 | 1.496 | 1.941 | +30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 915 | 871 | 834 | 804 | 844 | +5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 915 | 871 | 834 | 804 | 844 | +5 % | |
| Varebeholdninger | 172 | 171 | 143 | 217 | 261 | +20 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 542.190 kr. i 2021 til 849.613 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 542 | 573 | 1.508 | 1.189 | 850 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.380 | 2.226 | 3.196 | 3.639 | 3.379 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 3.296 | 3.097 | 4.031 | 4.442 | 4.224 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.936.625 kr. i 2021 til 2.587.773 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.937 | 1.641 | 1.951 | 2.147 | 2.588 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.239.282 kr. i 2021 til 1.523.918 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.239 | 1.335 | 1.964 | 2.183 | 1.524 | −30 % | |
| Passiver i alt | 3.296 | 3.097 | 4.031 | 4.442 | 4.224 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense