Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrefoldvej 6D, 6270 Tønder · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,6 | -0,7 | -0,5 | -1,7 | -0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -2,9 % | -4,2 % | -3,8 % | -2,3 % | -1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 767,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,6 % | 97,3 % | 97,5 % | 98 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,1 % | -4,4 % | -3,9 % | -2,3 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -69.432 kr. | -113.162 kr. | -97.413 kr. | -58.274 kr. | -23.606 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,6 % | 97,3 % | 97,5 % | 98 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,4 % | 2,7 % | 2,5 % | 2 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 427,3 % | 710,9 % | 99,9 % | 114 % | 240,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 73.344 kr. i 2021 til -23.606 kr. i 2025 (−132 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | -68 | -48 | -58 | -24 | +59 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 78.745 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 45 | 50 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -119.882 kr. i 2021 til -58.606 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -120 | -160 | -141 | -93 | -59 | +37 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -109.656 kr. i 2021 til -75.105 kr. i 2024 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -110 | -149 | -129 | -75 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -109.656 kr. i 2021 til -45.112 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -110 | -149 | -129 | -75 | -45 | +40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.197 | 2.244 | 2.200 | 2.165 | 1.461 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.197 | 2.244 | 2.200 | 2.165 | 1.461 | −33 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 871.280 kr. i 2021 til 73.527 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 871 | 671 | 83 | 57 | 74 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.566 | 1.260 | 1.164 | 1.104 | 1.030 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 3.762 | 3.504 | 3.364 | 3.269 | 2.491 | −24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.558.336 kr. i 2021 til 2.460.440 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.558 | 3.410 | 3.281 | 3.206 | 2.460 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 13.500 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 14 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 203.913 kr. i 2021 til 30.518 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 94 | 83 | 50 | 31 | −39 % | |
| Passiver i alt | 3.762 | 3.504 | 3.364 | 3.269 | 2.491 | −24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tønder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder