Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Aage Berntsens Alle 6, 2750 Ballerup · Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,7 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,4 % | 13 % | 6,1 % | -4,1 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 111,2 % | 100,8 % | 112 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 4,6 % | 17 % | 10,1 % | 0,7 % | 10,2 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -9,1 % | 76,3 % | 60,6 % | -545,1 % | 93 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 148.496 kr. | 362.542 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 4,6 % | 17 % | 10,1 % | 0,7 % | 10,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 95,4 % | 83 % | 89,9 % | 99,3 % | 89,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 15,9 % | 0,9 % | 8,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 683.170 kr. i 2022 til 240.852 kr. i 2026 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 683 | 847 | 736 | 192 | 241 | +25 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 534.674 kr. i 2022 til 244.142 kr. i 2026 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 535 | 485 | 696 | 377 | 244 | −35 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 148.496 kr. i 2022 til -3.290 kr. i 2026 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | 363 | 40 | -185 | -3 | +98 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -22.395 kr. i 2022 til 297.463 kr. i 2026 (+1428 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 472 | 229 | -134 | 297 | +322 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.478 kr. i 2022 til 255.563 kr. i 2026 (+2539 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 368 | 176 | -106 | 256 | +342 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 113.709 kr. i 2022 til 210.528 kr. i 2026 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 499 | 412 | 24 | 211 | +771 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.493 | 2.836 | 2.879 | 2.595 | 2.699 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 2.493 | 2.836 | 2.879 | 2.595 | 2.699 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 114.522 kr. i 2022 til 274.940 kr. i 2026 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 115 | 482 | 291 | 19 | 275 | +1319 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 15 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.588.512 kr. i 2024 til 2.408.722 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 2.589 | 2.576 | 2.409 | −6 % | |
| Passiver i alt | 2.493 | 2.836 | 2.879 | 2.595 | 2.699 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup