Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åsvej 9, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 19,2 % | 22,7 % | 43,6 % | 53,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 37,8 % | 52,6 % | 194,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,8 % | 90,3 % | 96,4 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 20,9 % | 25,1 % | 45,2 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,8 % | 90,3 % | 96,4 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,2 % | 9,7 % | 3,6 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37,8 % | 52,2 % | 188,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -10.845 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -215 | -1.404 | -91 | -11 | +88 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -10.845 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -215 | -1.404 | -91 | -11 | +88 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.808.269 kr. i 2021 til 34.699.000 kr. i 2025 (+254 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.808 | 9.581 | 13.332 | 27.275 | 34.699 | +27 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.808.269 kr. i 2021 til 34.714.062 kr. i 2025 (+254 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.808 | 9.581 | 13.355 | 27.320 | 34.714 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 43.330 | 48.330 | 55.830 | 58.330 | 58.330 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 43.330 | 48.330 | 55.830 | 58.330 | 58.330 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.001.858 kr. i 2021 til 6.825.101 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.002 | 1.553 | 2.967 | 4.221 | 6.825 | +62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.184 | 1.553 | 2.990 | 4.356 | 6.840 | +57 % | |
| Aktiver i alt | 46.514 | 49.884 | 58.820 | 62.686 | 65.170 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 43.195.521 kr. i 2021 til 65.165.443 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43.196 | 45.777 | 53.132 | 60.451 | 65.165 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.318.629 kr. i 2021 til 5.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.319 | 4.107 | 5.689 | 2.235 | 5 | −100 % | |
| Passiver i alt | 46.514 | 49.884 | 58.820 | 62.686 | 65.170 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted