Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hoptrupvej 6, 6500 Vojens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | -3,9 % | 7,7 % | -0,7 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 78 % | 22,6 % | 36,3 % | 23,7 % | 79,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 97,1 % | 92,8 % | 89,4 % | 85,2 % | 81,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,5 % | -4,2 % | 8,6 % | -0,8 % | 14,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,1 % | 92,8 % | 89,4 % | 85,2 % | 81,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,9 % | 7,2 % | 10,6 % | 14,8 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,1 % | 22,6 % | 36,3 % | 17 % | 79,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -19.704 kr. i 2022 til 102.320 kr. i 2026 (+619 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -6 | – | -20 | 102 | +614 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.658 kr. i 2023 til 102.320 kr. i 2026 (+1908 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -6 | – | -20 | 102 | +614 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 17.605 kr. i 2022 til 422.556 kr. i 2026 (+2300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | -87 | 245 | -20 | 423 | +2245 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13.359 kr. i 2022 til 382.283 kr. i 2026 (+2762 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | -103 | 221 | -20 | 382 | +2041 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 259 | 259 | 259 | 259 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.424 | 2.335 | 2.488 | 2.481 | 2.794 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.683 | 2.594 | 2.747 | 2.740 | 2.794 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.961 kr. i 2022 til 489.687 kr. i 2026 (+1944 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 43 | 110 | 72 | 490 | +583 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 62 | 43 | 110 | 100 | 490 | +391 % | |
| Aktiver i alt | 2.745 | 2.637 | 2.858 | 2.840 | 3.283 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.665.448 kr. i 2022 til 2.666.298 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.665 | 2.448 | 2.554 | 2.419 | 2.666 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 79.652 kr. i 2022 til 616.889 kr. i 2026 (+674 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 189 | 304 | 421 | 617 | +46 % | |
| Passiver i alt | 2.745 | 2.637 | 2.858 | 2.840 | 3.283 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vojens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev