Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kulvej 10, 2450 København SV · Andre bygningsinstallationsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | -0,9 | -2,1 | 4,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,2 % | 1,3 % | -74,6 % | -51,4 % | 31,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 77 % | 87,3 % | 36,7 % | 48,3 % | 62,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 5,8 % | 7,2 % | -48,7 % | -79,7 % | -59,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,9 % | 17,7 % | 153,3 % | 64,5 % | -52,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 119.360 kr. | -156.511 kr. | -279.418 kr. | 281.373 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -37,1 % | 7,2 % | -48,7 % | -79,7 % | -59,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 94,2 % | 92,8 % | 148,7 % | 179,7 % | 159,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 11,4 % | 1,7 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.856 kr. i 2021 til 281.373 kr. i 2025 (+15060 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 282 | -106 | -234 | 281 | +220 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 162.173 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 162 | 51 | 45 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.856 kr. i 2021 til 213.818 kr. i 2025 (+11420 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 52 | -224 | -347 | 214 | +162 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.856 kr. i 2021 til 190.388 kr. i 2025 (+10158 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 39 | -228 | -357 | 190 | +153 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.856 kr. i 2021 til 140.109 kr. i 2025 (+7449 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 14 | -222 | -262 | 140 | +153 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 236 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 203 | 135 | 68 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 85 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 320 | 203 | 135 | 68 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | 8 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 50.246 kr. i 2023 til 1.930 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 50 | 16 | 2 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 778 | 863 | 162 | 443 | 450 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 1.098 | 1.066 | 297 | 510 | 450 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 63.410 kr. i 2021 til -266.586 kr. i 2025 (−520 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 77 | -145 | -407 | -267 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.010.789 kr. i 2021 til 716.831 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.011 | 989 | 442 | 917 | 717 | −22 % | |
| Passiver i alt | 1.098 | 1.066 | 297 | 510 | 450 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København