Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Symbiosen 9A, 4683 Rønnede · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3 % | — | 5,4 % | -0,7 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,4 % | — | 47,4 % | 0,1 % | 6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -6,8 % | — | 0,1 % | 14,5 % | 13 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 45 % | — | >999 % | -5,1 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -6,8 % | — | 0,1 % | 14,5 % | 13 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 106,8 % | — | 99,9 % | 85,5 % | 87 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | — | 0 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -142.382 kr. i 2021 til -13.875 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -142 | -15 | -15 | -15 | -14 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -142 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -170.142 kr. i 2021 til 111.946 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -170 | 41 | 343 | -61 | 112 | +282 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -170.142 kr. i 2021 til 111.946 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -170 | 41 | 343 | -61 | 112 | +282 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.767 | 2.861 | 3.318 | 8.195 | 9.533 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.767 | 2.861 | 3.318 | 8.195 | 9.533 | +16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 22.557 kr. i 2021 til 18.998 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 12 | 2 | 11 | 19 | +81 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.834 | 2.908 | 2.984 | 11 | 527 | +4911 % | |
| Aktiver i alt | 5.601 | 5.769 | 6.302 | 8.205 | 10.060 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -378.257 kr. i 2021 til 1.304.680 kr. i 2025 (+445 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -378 | -337 | 6 | 1.193 | 1.305 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.978.841 kr. i 2021 til 8.755.168 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.979 | 6.106 | 6.295 | 7.012 | 8.755 | +25 % | |
| Passiver i alt | 5.601 | 5.769 | 6.302 | 8.205 | 10.060 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønnede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.