God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Røddikvej 65, 8464 Galten · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,5 | 1,7 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 32 % | 26,5 % | 41,1 % | 22,4 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 225,2 % | 167,3 % | 121,1 % | 119,5 % | 99,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 46,1 % | 32,7 % | 54 % | 67,2 % | 67,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,4 % | 80,9 % | 76 % | 33,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.643.883 kr. | 1.597.429 kr. | 225.104 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,1 % | 32,7 % | 54 % | 63,9 % | 65,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,9 % | 67,3 % | 46 % | 32,8 % | 32,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26,9 % | 77 % | 0 % | 2,8 % | 2,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 566.723 kr. i 2022 til 1.518.836 kr. i 2026 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 567 | 1.440 | 4.260 | 3.258 | 1.519 | −53 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 448.672 kr. i 2022 til 1.253.643 kr. i 2026 (+179 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 449 | 725 | 1.616 | 1.661 | 1.254 | −25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 118.051 kr. i 2022 til 12.042 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 716 | 2.551 | 1.360 | 12 | −99 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 117.847 kr. i 2022 til 6.224 kr. i 2026 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 713 | 2.550 | 1.355 | 6 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 90.925 kr. i 2022 til 2.438 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 556 | 1.985 | 1.055 | 2 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 78 | 44 | −43 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 2.821 | 3.146 | 2.666 | −15 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 2.821 | 3.224 | 2.711 | −16 % | |
| Varebeholdninger | 125 | 225 | 500 | 375 | 358 | −5 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 33.879 kr. i 2022 til 36.610 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 966 | 0 | 34 | 37 | +6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 284 | 2.098 | 2.014 | 1.488 | 1.248 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 284 | 2.098 | 4.835 | 4.711 | 3.959 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 130.925 kr. i 2022 til 2.670.337 kr. i 2026 (+1940 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 131 | 687 | 2.613 | 3.168 | 2.670 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 26.922 kr. i 2022 til 25.586 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 157 | 538 | 267 | 26 | −90 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 126.032 kr. i 2022 til 1.253.092 kr. i 2026 (+894 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 126 | 1.255 | 1.664 | 1.245 | 1.253 | +1 % | |
| Passiver i alt | 284 | 2.098 | 4.835 | 4.711 | 3.959 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 3 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Galten — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg