God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Metalvej 29, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,7 % | 0,4 % | -25,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 65 % | 110,9 % | 124,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,2 % | 95,1 % | 97,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 9,9 % | 0,4 % | -26,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,2 % | 95,1 % | 97,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,8 % | 4,9 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 18,7 % | 8,2 % | 1,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.781 kr. i 2021 til -11.889 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -6 | -7 | -7 | -12 | −75 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.781 kr. i 2021 til -11.889 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -6 | -7 | -7 | -12 | −75 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.817.243 kr. i 2021 til -4.646.471 kr. i 2025 (−265 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.817 | 4.401 | 2.165 | 112 | -4.646 | −4247 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.820.581 kr. i 2021 til -4.673.041 kr. i 2025 (−266 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.821 | 4.392 | 2.185 | 90 | -4.673 | −5270 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.794 | 20.215 | 22.277 | 22.405 | 17.780 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.794 | 20.215 | 22.277 | 22.405 | 17.780 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 37.383 kr. i 2021 til 3.605 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 85 | 78 | 71 | 4 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 278 | 269 | 270 | 963 | 290 | −70 % | |
| Aktiver i alt | 16.072 | 20.484 | 22.547 | 23.368 | 18.071 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.669.465 kr. i 2021 til 17.548.966 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.669 | 19.947 | 22.132 | 22.222 | 17.549 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 277.435 kr. i 2024 til 288.533 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 277 | 289 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 402.277 kr. i 2021 til 233.182 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 402 | 537 | 415 | 869 | 233 | −73 % | |
| Passiver i alt | 16.072 | 20.484 | 22.547 | 23.368 | 18.071 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.