God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Storenorvej 17, 8340 Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 79,7 % | -2,2 % | 4,9 % | -6 % | -14,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,1 % | 78,7 % | 89,3 % | 304,9 % | 293,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87,6 % | 98,9 % | 97,4 % | 97,1 % | 96,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91 % | -2,3 % | 5,1 % | -6,1 % | -15 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,6 % | 98,9 % | 97,4 % | 97,1 % | 96,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,4 % | 1,1 % | 2,6 % | 2,9 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,1 % | 0,1 % | 1 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.875 kr. i 2021 til -13.189 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -8 | -13 | −60 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.111.889 kr. i 2021 til -782.783 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.112 | -142 | 328 | -371 | -783 | −111 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.114.067 kr. i 2021 til -784.540 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.114 | -140 | 329 | -370 | -785 | −112 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.729 | 6.195 | 6.528 | 5.662 | 4.871 | −14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.729 | 6.195 | 6.528 | 5.662 | 4.871 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 97 kr. i 2021 til 1.291 kr. i 2025 (+1231 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 941 | 56 | 158 | 540 | 560 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 7.669 | 6.251 | 6.686 | 6.201 | 5.431 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.720.430 kr. i 2021 til 5.239.857 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.720 | 6.180 | 6.509 | 6.024 | 5.240 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 948.824 kr. i 2021 til 190.662 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 949 | 71 | 177 | 177 | 191 | +8 % | |
| Passiver i alt | 7.669 | 6.251 | 6.686 | 6.201 | 5.431 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Malling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus