Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Roarsvej 1, 7400 Herning · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,1 % | -3,9 % | -33,6 % | -25,9 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 277,1 % | 209 % | 203,4 % | 165,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,4 % | 65,7 % | 52,2 % | 36,4 % | 22,8 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -16,5 % | -6 % | -64,5 % | -71,3 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,4 % | 65,7 % | 52,2 % | 36,4 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,6 % | 34,3 % | 47,8 % | 63,6 % | 77,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 123,1 % | 7,4 % | 26,8 % | 10,1 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -112.355 kr. i 2021 til -35.042 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -112 | -36 | -46 | -39 | -35 | +9 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 5 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -112.355 kr. i 2021 til -35.042 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -112 | -41 | -46 | -39 | -35 | +9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -102.237 kr. i 2021 til 13.123 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -102 | -32 | -208 | -134 | 13 | +110 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -102.237 kr. i 2021 til 13.123 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -102 | -32 | -208 | -134 | 13 | +110 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 40 | 0 | 150 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 40 | 0 | 150 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 72.110 kr. i 2021 til 8.905 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 20 | 79 | 18 | 9 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 679 | 769 | 619 | 368 | 883 | +140 % | |
| Aktiver i alt | 679 | 809 | 619 | 518 | 883 | +70 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 620.271 kr. i 2021 til 201.705 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 620 | 531 | 323 | 189 | 202 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 148.605 kr. i 2024 til 148.344 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 149 | 148 | −0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 58.566 kr. i 2021 til 533.393 kr. i 2025 (+811 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 277 | 296 | 181 | 533 | +195 % | |
| Passiver i alt | 679 | 809 | 619 | 518 | 883 | +70 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning