Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærvænget 7, 8310 Tranbjerg J · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 74,9 % | 60,1 % | 7,2 % | 27,8 % | 7,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 195 % | 45,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,8 % | 96,5 % | 94,9 % | 87,2 % | 91,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,5 % | 62,3 % | 7,6 % | 31,9 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,8 % | 96,5 % | 94,9 % | 87,2 % | 91,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,2 % | 3,5 % | 5,1 % | 12,8 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 65,5 % | 45,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -16.557 kr. i 2021 til -10.507 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -7 | -6 | -6 | -11 | −68 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -16.557 kr. i 2021 til -10.507 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -7 | -6 | -6 | -11 | −68 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 437.154 kr. i 2021 til 91.970 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 437 | 790 | 79 | 491 | 92 | −81 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 437.154 kr. i 2021 til 93.110 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 437 | 788 | 79 | 491 | 93 | −81 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 494 | 1.291 | 998 | 1.395 | 1.045 | −25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 494 | 1.291 | 998 | 1.395 | 1.045 | −25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 30.297 kr. i 2021 til 216.203 kr. i 2025 (+614 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 21 | 67 | 147 | 216 | +48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 90 | 21 | 103 | 367 | 247 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 584 | 1.312 | 1.101 | 1.762 | 1.291 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 477.654 kr. i 2021 til 1.178.793 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 478 | 1.266 | 1.045 | 1.536 | 1.179 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 60.000 kr. i 2021 til 104.164 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 0 | 50 | 220 | 104 | −53 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 46.250 kr. i 2021 til 8.250 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 46 | 46 | 6 | 6 | 8 | +32 % | |
| Passiver i alt | 584 | 1.312 | 1.101 | 1.762 | 1.291 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tranbjerg J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus