Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søbakkevej 46, 8381 Tilst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,9 % | 12,9 % | 10,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 629,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 90,6 % | 99,9 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14,3 % | 12,9 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 90,6 % | 99,9 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 9,4 % | 0,1 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 892 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -2.377 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -1 | -2 | −90 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 199.220 kr. i 2021 til 436.062 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 199 | 397 | 490 | 499 | 436 | −13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 199.220 kr. i 2021 til 427.856 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 199 | 395 | 476 | 481 | 428 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.454 | 1.593 | 1.496 | 1.479 | 1.473 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.454 | 1.593 | 1.496 | 1.479 | 1.473 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 595 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 357 | 1.600 | 2.184 | 2.246 | 2.675 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 2.811 | 3.194 | 3.680 | 3.726 | 4.148 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.577.660 kr. i 2021 til 4.081.663 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.578 | 2.915 | 3.333 | 3.721 | 4.082 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 233.408 kr. i 2021 til 66.707 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 233 | 278 | 347 | 4 | 67 | +1391 % | |
| Passiver i alt | 2.811 | 3.194 | 3.680 | 3.726 | 4.148 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tilst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus