Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trebiens Alle 44, 4330 Hvalsø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,3 % | -11,3 % | -3 % | 2,6 % | 5,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 774,4 % | 472,5 % | 267,8 % | 189,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,3 % | 98,2 % | 96,6 % | 93,7 % | 90,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,4 % | -11,5 % | -3,1 % | 2,7 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,3 % | 98,2 % | 96,6 % | 93,7 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,7 % | 1,8 % | 3,4 % | 6,3 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,2 % | 11,4 % | 77,9 % | 16 % | 31,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.299 kr. i 2021 til -5.738 kr. i 2023 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 387.027 kr. i 2021 til 168.859 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 387 | -333 | -85 | 83 | 169 | +103 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 372.727 kr. i 2021 til 165.647 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 373 | -333 | -85 | 74 | 166 | +125 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.770 | 2.531 | 2.387 | 2.394 | 2.476 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.770 | 2.531 | 2.387 | 2.394 | 2.476 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.441 kr. i 2021 til 88.834 kr. i 2025 (+3539 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 6 | 75 | 29 | 89 | +208 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 530 | 410 | 454 | 483 | 530 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 3.300 | 2.941 | 2.841 | 2.877 | 3.007 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.278.597 kr. i 2021 til 2.727.169 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.279 | 2.888 | 2.745 | 2.697 | 2.727 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 21.804 kr. i 2021 til 279.366 kr. i 2025 (+1181 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 53 | 96 | 181 | 279 | +55 % | |
| Passiver i alt | 3.300 | 2.941 | 2.841 | 2.877 | 3.007 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvalsø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.